Mokasyny od kilku sezonów zawładnęły szafami zarówno panów, jak i pań. Panie cenią je bowiem za wygodę, klasyczny wygląd oraz możliwość dopasowania ich do prawie każdej stylizacji. Producenci dlatego oferują kobietom wiele, różnorodnych i ciekawych modeli w przeróżnych cenach. Jaki model wybrać, by sprawdził się przez następnych kilka sezonów? Poniżej, kilka naszych wskazówek. 

Materiał


Mokasyny damskie prezentują się świetnie, jeżeli wykonane są z dobrego materiału. Wybierać tu można spośród skóry naturalnej (np. dodatkowo lakierowanej), skóry ekologicznej czy tworzywa sztucznego. Te pierwsze rozwiązania pozwalają stopie oddychać i są dużo lepsze dla poczucia komfortu. 

Oryginalny czy klasyczny model?


Obecnie nastał trend na wzory zwierzęce i printy. Można to dostrzec również w obuwiu, gdzie na półkach widnieją mokasyny na platformie w panterkę czy zeberkę, mokasyny damskie na koturnie, mokasyny, które posiadają hafty, dżety czy naszywki. Wszystko zależy od stylu, który panie noszą na co dzień. Do pracy w biurze najlepiej sprawdzą się mokasyny lakierowane z delikatną (małą) ozdobą. Z kolei, osoby bardziej odważne – wybiorą te w mocne, fluorescencyjne kolory, zwierzęce wzory lub ciężkie zdobienia. 

Lekkość chodzenia


Decydując się na taki model obuwia powinno się zwrócić uwagę, iż często będą panie chodziły w nich z gołymi stopami (szczególnie latem). Warto tu zwrócić uwagę na wykończenie, by nie skutkowało obolałymi i poranionymi stopami. Dodatkowo, jeśli panie planują kupić jeden model – dobrze jest wybrać taki, który będzie pasował do większości ubrań. I tu można wybierać z mokasyn ażurowych, boho, metalicznych, z naszywkami, z różnorodnymi „noskami” z przodu oraz zdobieniami.