Dni stają się coraz krótsze, a pora opadających liści zbliża się nieuchronnie. Aby dotrzymać kroku zmieniającym się warunkom atmosferycznym, warto już teraz rozejrzeć się za interesującymi butami na jesień, inspirowanymi aktualną modą. Na co zwrócić uwagę w tym sezonie?

Klasyczne botki i sportowa ekstrawagancja

Na zamek z boku, sznurowane, a może z luźną cholewką? Niezależnie od detali fasonu, botki zdecydowanie powinny znaleźć się w jesiennej szafie kobiet, dla których moda stanowi sposób na kreację siebie. Tegoroczne botki to propozycja, która jednakowo przypadnie do gustu miłośniczkom tradycji, jak i paniom, które szukają czegoś nietypowego. 

Jesienne trendy obuwnicze tego roku bynajmniej nie ograniczą się do typowych modeli botków. Na ulicach i w sklepach będzie można zobaczyć również efektowne buty sportowe damskie, dzięki którym minimalistyczne, miejskie koncepcje stroju wzbogacą się o niebanalny element.

Wielki powrót wygody we wszystkich odsłonach

Wśród tegorocznych wizji z wybiegów projektantów znalazł się niejeden model na wysokiej szpilce, ale przynajmniej tyle samo projektów zostało wyposażonych w stabilny słupek lub płaską podeszwę. Buty, które sprawdzą się przy nieprzewidywalnej, jesiennej pogodzie, powinny przede wszystkim cechować się wysokim poziomem komfortu noszenia.

Nie znaczy to, że fanki długich, luksusowych płaszczy będą musiały zrezygnować ze swoich ukochanych wysokich obcasów. Na szczęście jednym z najgorętszych trendów jest obecnie styl smart casual, gdzie doskonale wpasują się stylowe damskie buty sportowe na platformie. Za ich pomocą łatwo będzie uzyskać połączenie elegancji z poziomem wygody, dzięki któremu wyjątkowe, jesienne buty pozwolą zachować dobry humor bez względu na deszcz czy wiatr.